Uluslararası Tasavvuf Araştırmaları Yaz Okulu

31 May

  • Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi
  • Tüm Duyurular

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü 16-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kerim Vakfının destekleriyle Tasavvuf çalışmaları konusunda yoğunlaştırılmış uluslararası bir yaz okulu açacaktır.

Yaz okuluna yurt dışından Carl W. Ernst, Sachiko Murata, William C. Chittick, James Morris dersler vermek üzere davet edilmiştir. Program Mahmud Erol Kılıç, Emine Yeniterzi, Cangüzel Güner Zülfikar ve Muhammed Bedirhan’ın da yer aldığı geniş bir uzman kadrosuyla gerçekleştirilecektir.

Yaz okulu programı çeşitli eğitim katmanları içermektedir. Program kapsamında TSV542 İngilizce Tasavvuf Metinleri (3 kredi-6 AKTS) lisansüstü dersi, tasavvuf araştırmaları konularında seminerler, Arapça ve Osmanlı Türkçesi tasavvuf metinleri yakın okuma grup çalışmaları ve halka açık paneller gerçekleştirilecektir. Yaz okulu programı ders içerikleri doğrultusunda, Süleymaniye Kütüphanesi ve Başbakanlık Osmanlı Arşivlerinde metin incelemeleri yapılacaktır. Ayrıca tarihî mekânlara ziyaretler, sinema okumaları da yer alacaktır. Programın dili İngilizcedir, lisansüstü dersler, seminerler ve halka açık paneller İngilizceden Türkçeye simultane tercüme yapılacaktır.

Üsküdar Üniversitesi Yaz Okuluna İstanbul dışından ve yurt dışından katılacak öğrenciler için ücretsiz konaklama imkânı sağlamaktadır.

Yaz Okuluna hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

http://tasavvuf.uskudar.edu.tr/tr/duyuru/190/uluslararasi-tasavvuf-arastirmalari-yaz-okulubasvuru-ve-kayit-duyurusu

http://tasavvuf.uskudar.edu.tr/en/announcement/191/application-and-registration-guide-for-theinternational-intensive-summer-school-of-sufi-studies