Genel Bilgiler

Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültemiz, 25 Kasım 2016 tarihinde 29899 sayılı resmi gazetede yayımlanan 2016/9539 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Uluslararası İlişkiler ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümleri ilk öğrencilerini alarak eğitim öğretime başlamış, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında İktisat Bölümünün faaliyete geçmesiyle fakülte bünyesinde lisans düzeyinde eğitim  veren bölüm sayısı üçe yükselmiştir.

İnşaatı 2018’de tamamlanan fakülte binamızda doğa ile iç içe, deniz manzaralı, ferah bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Fakültemizde 120 öğrenci kapasiteli 3 amfi, 40-60 öğrenci kapasiteli 26 derslik yanında kütüphane, konferans salonu, toplantı salonu, öğrenci kulüpleri faaliyet odası, yemekhane ve kantin imkanlarımız da mevcuttur.

Kütüphanemizde deniz manzaralı bir çalışma ortamı içerisinde akademisyen ve öğrenci talepleri doğrultusunda sürekli genişleyen kitap ve dergi koleksiyonumuz, kişiye özel kapalı çalışma odaları, grup çalışmaları için dizayn edilmiş bölümler bulunmaktadır. Öğrenci kulüplerimizin düzenlediği çeşitli aktivitelerde konferans salonumuz hem Akçakoca’nın mülki idari erkanıyla birlikte halktan katılımcıları ağırlamakta hem de şehir dışından gelerek konferanslara katılan misafirlerimize hizmet vermektedir.